“Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri” ile “Uzlaştırma İş ve İşlemleri” Konulu Seminer

“Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri” ile “Uzlaştırma İş ve İşlemleri” konulu seminer 04-05 Mayıs 2017 tarihlerinde Bodrum'da gerçekleştirilmiştir.
Seminere, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Şenol Taş, Daire Başkanı Sayın Fuat Pembeçiçek, Alternatif Çözümler Daire Başkanı Sayın Orhan Cüni, Bodrum Başsavcısı Sayın Barış Duman, akademisyenler ile Bodrum ilçesine yakın bölgelerde görev yapan adli yargı ilk derece mahkemesi ve idari yargı adalet komisyonu başkanları, üyeleri, hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile cezaevi müdürleri, icra müdürleri, yazı işleri müdürleri, idari işler müdürleri, ceza infaz kurumları personeli eğitim merkezi müdürleri ve denetimli serbestlik müdürleri katılmıştır. 
“Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri” konulu eğitim seminerinde;
Daire Başkanı Sayın Fuat Pembeçiçek tarafından Adalet Bakanlığı Disiplin Yönetmeliğinin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar konusunda sunum yapılmıştır.

“Uzlaştırma iş ve İşlemleri” konulu eğitim seminerinde ise; Alternatif Çözümler Daire Başkanı Orhan Cüni; “Alternatif Çözümler Daire Başkanlığının Kuruluşu ve Uzlaştırma Kapsamında Görevleri”, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Serdar Özbek; “Ceza Muhakemesi Hukukunda Onarıcı Adalet”, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erdal Yerdelen; “Mevzuat Değişikliği Sonrası Uzlaştırma Uygulamaları”, Tetkik hâkimi Merve Özcan; “Uzlaştırmaya İlişkin Verilerin Oluşturulmasında Dikkat Edilecek Hususlar ve Uzlaştırma Verilerinin Değerlendirilmesi”, konularında sunum icra etmişlerdir.

CAS Projesi Tanıtım Videosu
Projeler
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.